Ουότφορτ-Λίβερπουλ 3-3: Πιστή στις παραδόσεις της...(vid)

Δυο ματς, 13 γκολ μέχρι τώρα στην πρέμιερ λιγκ

Η σεζόν άλλαξε αλλά οι παθογένειες και η…μοίρα της Λίβερπουλ παραμένουν ίδιες! Στο «Βίκερεϊτζ» έμεινε στο 3-3 απέναντι στην Ουότφορτ δεχόμενη την ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπρίτος! Σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Σαλλάχ και στην επιστροφή του ο Μανέ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τη Λίβερπουλ να μην μπορεί να οργανωθεί και την Ουότφορντ να δείχνει πιο ομάδα μέσα στο γήπεδο, κάτι που αποτυπώθηκε και στο γκολ του Στέφανο Οκάκα Τσούκα στο 8’. Χωρίς προηγουμένως να εντυπωσιάσει, η ομάδα του Κλοπ βρήκε την ισοφάρισε με ωραίο τελείωμα του Μανέ στο 29’αλλά μια λάθος αντίδραση της άμυνάς της έφερε άμεσα το 2-1 από τον Ντουκουρέ.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν νωρίς, με τους «Κόκκινους» να γυρίζουν το ματς σε δυο λεπτά με πρωταγωνιστή τον Σαλλάχ. Πρώτα κέρδισε πέναλτι που το έκανε γκολ ο Φιρμίνο στο 55’ και δυο λεπτά μετά σκόραρε ο ίδιος.

Η Λίβερπουλ ανέβηκε και έδειχνε να κρατά το σκορ αλλά και να έχει ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς, αλλά έκανε το αντίθετο. Σπατάλησε τις ευκαιρίες, αγχώθηκε μόνη της στο τέλος και απλά «μύριζε» η στραβή. Κάτι που έγινε στο 94’ με τον Μπριτος, σε μια φάση που ο σκόρερ ήταν κολλημένος πάνω στον Μινιολέ και ήταν σε θέση οφσάϊντ. Δύσκολη πάντως στιγμή για τον βοηθό με τον τρόπο που εξελίχθηκε και κάκιστη, μια ακόμα, αντίδραση της άμυνας της Λίβερπουλ.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Τελευταία Ενημέρωση