24 sports

Ο Σαλάχ… στέρησε τη νίκη στον Τσόρνιγκερ (vid)

Γκρόιτερ Φιρτ και Λίβερπουλ έμειναν στο 4-4 με τον Αιγύπτιο να σκοράρει στο 89’

Ισόπαλο (4-4) έληξε το φιλικό ανάμεσα στην Γκρόιτερ Φιρτ του Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ και την Λίβερπουλ.

Σ’ ένα χορταστικό παιχνίδι με 8 γκολ συνολικά, οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις και ο δείκτης του σκορ θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μεγαλύτερος.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ άνοιξε το σκορ στο 22’ με τον Ντίας, ενώ στο 47’ ο Γκριν έφερε στα ίσα το ματς για το συγκρότημα του Τσόρνιγκερ. Τρία λεπτά μετά οι «κόκκινοι» πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Νούνιες ο οποίος δεν έμεινε εκεί αφού στο 59’ πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό γκολ κάνοντας το 3-1.

Ακολούθως η Γερμανική ομάδα έβγαλε αντίδραση και μείωσε στο 67’ με τον Πέτκοφ. Η Γκρόιτερ Φιρτ όχι μόνο μείωσε αλλά χάρης σε δύο γκολ του Σιέμπ στο 74’ και 77’ πήρε κεφάλι στο σκορ.

Στα εναπομείναντα λεπτά η ομάδα του Μέρσισαιντ πίεσε και κατάφερε στο 89’ να ισοφαρίσει το σκορ με τον Σαλάχ.

Αξίζει να σημειωθεί πως το σημερινό φιλικό ήταν η πρόβα τζενεράλε για την ομάδα του Τσόρνιγκερ που ξεκινά τις επίσημες της υποχρεώσεις στην δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας στις 30 Ιουλίου.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση