Αταμάν: «Βγήκε μπροστά ο Σλούκας ως ηγέτης»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο Εργκίν Αταμάν

Ο Παναθηναϊκός AKTOR έκανε τεράστια εμφάνιση στο «Ulker Sports Hall» και νίκησε 81-76 τη Φενέρμπαχτσε, βγάζοντας στο παρκέ όλες τις αρετές που τον έφεραν πέρυσι στην κορυφή Ελλάδας και Ευρώπης.

Μετά την αναμέτρηση, ο Εργκίν Αταμάν τόνισε πως για τρία δεκάλεπτα η ομάδα του έπαιξε το τέλειο μπάσκετ, ενώ δήλωσε πως παρόλο που δεν έκανε καλή τέταρτη περίοδο, ο Κώστας Σλούκας βγήκε μπροστά ως ηγέτης και έβαλε τα καλάθια που υπέγραψαν τη νίκη.

Aναλυτικά όσα δήλωσε:

«Στα πρώτα 3 δεκάλεπτα παίξαμε το τέλειο μπάσκετ. Ελέγξαμε στο παιχνίδι, παίξαμε έξυπνα και χρησιμοποιήσαμε σωστά το πικ εν ρολ μας. Στην άμυνα κάναμε εξαιρετική δουλειά, ειδικά πάνω στον Μπόλντγουιν.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δώσαμε παραπάνω χώρο στον Κόλσον και ξεκινήσαμε να κάνουμε λάθη και η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε να παίζει πολύ επιθετική άμυνα με ζώνη και μας έβγαλε εκτός ρυθμού.

Η Φενέρμπαχτσε είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, αφού προηγήθηκε με 5 πόντους μέσα στο γήπεδο της, κάτι που είναι μεγάλο προβάδισμα.

Αλλά σε αυτό το σημείο ο Σλούκας πήρε την μπαγκέτα ως ηγέτης και έβαλε δύο καλάθια και πήραμε ξανά τον έλεγχο του ματς. Το τέταρτο δεκάλεπτο δεν ήταν καλό για εμάς».

Α1: Τελευταία Ενημέρωση

Ύπνος βαθύς

Ύπνος βαθύς

Nαι μεν οι ήττες από Εφες και Ρεαλ εκτός θεωρούνται μέσα στο πρόγραμμα, αλλά από την άλλη μέσα από την εξέλιξη του αγώνα ...