Κριστιάνο: Σταμάτησε τους security (vid)

Βοήθησε έναν νεαρό που εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο για να φωτογραφηθεί μαζί του

Ο Κριστιάνο σκόραρε για 906η φορά στην καριέρα του, συμβάλλοντας στο 3-1 της Πορτογαλίας απέναντι στην Πολωνία για το Nations League το βράδυ του Σαββάτου.

Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα βγήκε με αλλαγή ώστε να περάσει ο Ντιόγο Ζότα στη θέση του κι ένας νεαρός βρήκε ευκαιρία να τρέξει προς το μέρος του για να βγάλει μαζί του μια φωτογραφία.

Ο «εισβολέας» κατάφερε να φτάσει στον CR7 και να πετύχει το στόχο του, αφού και ο Πορτογάλος αστέρας τον αγκάλιασε και τον προστάτευσε από τους security, προκειμένου να μην τον απωθήσουν με ένταση.

Ο Ρονάλντο πήγε τον νεαρό μέχρι τη γραμμή του πλάγιου άουτ κι εκεί τον άφησε στους άνδρες ασφαλείας, ώστε να κάνει την αλλαγή του...