Πέρασε με διπλό από την Αρμενία

Με διπλό ανόδου έφυγε από το Γερεβάν η Βόρεια Μακεδονία

Πέρασε νικηφόρα από το Γερεβάν και «αγγίζει» την άνοδο στη δεύτερη κατηγορία του Nations League η Βόρεια Μακεδονία!

Παρότι δεν ήταν καλύτερη από την Αρμενία στο μεγαλύτερο διάστημα της μεταξύ τους αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου στη League C της διοργάνωσης, η Βόρεια Μακεδονία κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 2-0, σκοράροντας τα δύο της τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι, η ομάδα του Μιλέφσκι έφτασε τους 10 βαθμούς, αφήνοντας οριστικά πίσω της την Αρμενία, ενώ πλέον βρίσκεται στο +7 από τους Λετονούς, οι οποίοι αργότερα θα αντιμετωπίσουν τα Νησιά Φερόε.

Χωρίς τελική στο πρώτο ημίχρονο η Βόρεια Μακεδονία, είχε μόνο ένα ακυρωθέν γκολ στο 6' με τον Σαρίμοφ, με την Αρμενία να είναι ανώτερη, αλλά να μην μπορεί να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Βελτιωμένοι στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ με τον Μιόφσκι στο 72', ενώ ο Αλίμι «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα του με γκολ στο 85'.

Η βαθμολογία του ομίλου:

Αρμενία-Βόρεια Μακεδονία 0-2: Πέρασε με διπλό από την Αρμενία η Βόρεια Μακεδονία

Πηγή: Sport-fm.gr

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση

Για τον Τζορτζ

Τα ψυχωμένα παλικάρια του Γιοβάνοβιτς άλωσαν το Γουέμπλεϊ με γκολάρα του Παυλίδη στο 94’ και πήραν αδιανόητη νίκη στη μνήμη ...