Ντεμπούτο για τον Φορτούνη στη Σ. Αραβία

Με το αριστερό ξεκίνησε η θητεία του στην Αλ Καλίτζ, αφού η ομάδα του Γιώργου Δώνη ηττήθηκε 2-0

Το ντεμπούτο του Κώστα Φορτούνη στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα! Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε για μισή ώρα, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 60ό λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Αλ Τααβόν, αλλά η ομάδα του δεν απέφυγε την ήττα με 2-0.

Σκορ που είχε διαμορφωθεί πριν καν μπει ο «Φόρτου» στην αναμέτρηση, με τον ίδιο να δείχνει ορεξάτος και να προσπαθεί να δημιουργήσει για το σύνολο του Γιώργου Δώνη, το οποίο έγραψε τη δεύτερη σερί ήττα του σε τρία ματς.

Για την Αλ Καλίτζ έπαιξε, επίσης, σε όλο το 90λεπτο ο Δημήτρης Κουρμπέλης, ο οποίος κιτρινίστηκε κιόλας στο φινάλε του πρώτου μέρους, με την ελληνική… παροικία να μην καταφέρνει να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επόμενη αναμέτρηση για την Αλ Καλίτζ σε μία εβδομάδα ακριβώς, όταν και υποδέχεται την ουραγό Αλ Φεϊχά.

Πηγή: sport-fm.gr