Ούτε τώρα ο ΟΦΗ, του έστησε… μπλόκο η φορτσάτη Λαμία!

ΟΦΗ και Λαμία έμειναν στο ισόπαλο 1-1

ΟΦΗ και Λαμία σπατάλησαν ευκαιρίες για να πάρουν ένα σημαντικό τρίποντο αλλά τελικά αρκέστηκαν στο ισόπαλο 1-1, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Οι Κρητικοί ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο), όμως παρέμειναν χωρίς νίκη για δέκατο (!) διαδοχικό παιχνίδι τους, έχοντας να πανηγυρίσουν από τις 2 του περασμένου Οκτωβρίου, όταν είχαν επικρατήσει της πρωταθλήτριας ΑΕΚ. Έτσι, παρέμειναν στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η Λαμία, η οποία προηγήθηκε στο τρίτο κιόλας λεπτό του αγώνα με σκόρερ του Ακούνια, αλλά ισοφαρίστηκε με πέναλτι που έκανε ο Παπαδόπουλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Νέιρα, έφυγε αήττητη από τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι της, παραμένοντας κοντά στην εξάδα (-2 από τον 6ο Αστέρα Τρίπολης).

Σούπερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση