Πάρτι των «νέων» του ΟΦΗ στο Πανθεσσαλικό!

Ο ΟΦΗ πέρασε σαν… σίφουνας από το Πανθεσσαλικό νικώντας 3-1 τον Βόλο

Πέρασε σαν... σίφουνας από το Πανθεσσαλικό ο ανανεωμένος ΟΦΗ!Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα επικράτησε 3-1 του Βόλου και έκανε «σεφτέ» στη φετινή Stoiximan Super League, παίρνοντας μεγάλη ώθηση από τους Ταξιάρχη Φούντα, Λεβάν Σενγκέλια και Φίλιπ Μπαΐνοβιτς, που ήταν καταπληκτικοί στο ντεμπούτο τους!

Οι Ηρακλειώτες ήταν εξαιρετικά στημένοι και διαβασμένοι, αφήνοντας την πρωτοβουλία στον Βόλο, ο οποίος όμως έμεινε μακριά από τις μεγάλες ευκαιρίες για τα πρώτα 75' λεπτά του αγώνα. Αντίθετα, ο ΟΦΗ χτυπούσε στις αντεπιθέσεις όποτε έβρισκε ευκαιρία, και άνοιξε το σκορ στο 11' με φοβερή ασίστ του Μπαΐνοβιτς και ακόμη καλύτερο τελείωμα του Φούντα!

Η ίδια κατάσταση συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να χτυπούν σε δύο αντεπιθέσεις. Αρχικά ο Σενγκέλια σκόραρε και αυτός στο ντεμπούτο του μετά από ωραία δημιουργία του Χατζηθεοδωρίδη στο 50', ενώ ο Αντριού Γιουνγκ υπέγραψε τη νίκη του ΟΦΗ στο 60' μετά από τρομερή μετάβαση και ασίστ του εξαιρετικού Τιάγκο Νους.

Για τον Βόλο, που προβλημάτισε ξανά μετά τη μεγάλη νίκη στην Αρκαδία επί του Asteras AKTOR, ο Χοακίν Γκόμεθ μπορεί να κρατήσει μόνο το τελευταίο 20λεπτο, όταν μετά τις μαζεμένες αλλαγές οι Θεσσαλοί έγιναν πιο επιθετικοί, έχασαν ευκαιρίες και κατάφεραν να βρουν το... γκολ της τιμής.

Επόμενο ματς μετά τη διακοπή για τον Βόλο αυτό με την ΑΕΚ στην «Opap Arena». Ο ΟΦΗ, από την άλλη, θα υποδεχθεί τον Άρη στο «Γεντί Κουλέ».

Σούπερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση