Τέζαρε την Μπάγερν στο 94' η Άιντραχτ!

Την υποχρέωσε σε… συγκατοίκηση στην κορυφή!

Απίστευτο ματς στη Φρανκφούρτη, εκεί όπου η Μπάγερν Μονάχου άφησε δύο βαθμούς κόντρα στην εκπληκτική Άιντραχτ (3-3) για την 6η αγωνιστική της Bundesliga, η οποία ισοφάρισε με τον Μαρμούς στο 90'+4'.

Η ομάδα του Κομπανί μπορεί να παρέμεινε στην κορυφή, ωστόσο δεν βρίσκεται εκεί μόνη της, καθώς έχει συγκάτοικο τη Λειψία, η οποία πέρασε νωρίτερα νικηφόρα από την έδρα της Χάιντενχαϊμ.

Ένα αποτέλεσμα που κάθε άλλο παρά αντιπροσωπεύει την εικόνα του αγώνα. Η Μπάγερν ήταν καταιγιστική και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο έπεσε πάνω στον πολύ καλό σήμερα Σάντος, χάρη στον οποίο η Άιντραχτ έμεινε στο ματς. Αυτός ήταν και ο λόγος που οι Βαυαροί δεν καθάρισαν τον αγώνα στο τέλος το πλήρωσαν.

Η Μπάγερν προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Κιμ, όμως η απάντηση των «αετών» ήταν άμεση. Ο Μαρμούς στο 22' ισοφάρισε και στο 35' ο Εκιτικέ έδωσε το προβάδισμα έπειτα από ασίστ του Μαρμούς.

Μόλις τρία λεπτά κράτησε, όμως, η χαρά των γηπεδούχων, αφού ο Ουπαμεκανό έκανε από κοντά το 2-2, ενώ ο Ολίσε, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους έκανε το 3-2. Ανατροπή στην ανατροπή και όλα έδειχναν πως οι Βαυαροί θα είναι μόνοι πρώτοι στην κορυφή. Ο Μαρμούς δεν είχε πει, ωστόσο, την τελευταία λέξη και στο 90+4' έφυγε στην κόντρα και νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νόιερ, σε μια φάση που η άμυνα των φιλοξενούμενων αδράνησε.