Χάνει Πάβλοβιτς για τουλάχιστον ένα μήνα η Μπάγερν

Ιδιαίτερα άτυχος στάθηκε ο Αλεξάνταρ Πάβλοβιτς καθώς υπέστη κάταγμα κλείδας στο χθεσινό ματς με την Στουτγκάρδη

Πύρρειος αποδείχτηκε η άνετη νίκη της Μπάγερν Μονάχου επί της Στουτγκάρδης, με το εντυπωσιακό 4-0, στην «Αλιάντς Αρένα», για την 7η αγωνιστική της Bundesliga.

Και αυτό γιατί ο Αλεξάνταρ Πάβλοβιτς αποχώρησε τραυματίας μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης των Βαυαρών με τους Σουηβούς, στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, όταν και «προσγειώθηκε» άτσαλα στο χορτάρι σε προσπάθειά του να πάρει κεφαλιά.

Όπως αποδείχτηκε από τις εξετάσεις που έκανε μετά το παιχνίδι ο άτυχος διεθνής μέσος της Μπάγερν, υπέστη κάταγμα κλείδας και θα αναγκαστεί να μείνει μακριά από τους αγωνιστικούς χώρους για τουλάχιστον έναν μήνα!

Με την κατάστασή του Πάβλοβιτς να επανεκτιμάται στα τέλη Νοέμβρη, σύμφωνα και με την ενημέρωση τυ ιατρικού επιτελείου της γερμανικής ομάδας.

Ο 20χρονος κεντρικός χαφ είχε βάλει ένα γκολ και είχε δώσει μια ασίστ, μετά από εννιά εμφανίσεις με τη φανέλα της Μπάγερν.

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.: Τελευταία Ενημέρωση