Ο Γιαννούλης συνδύασε την εξαιρετική βραδιά του με νίκη της Άουγκσμπουργκ

Έχοντας «έμμεση» συμμετοχή στο πρώτο γκολ και όντας αρκετά απειλητικός για την αντίπαλη εστία, ο Δημήτρης Γιαννούλης ήταν άκρως θετικός στο 2-1 της Άουγκσμπουργκ

Η Άουγκσμπουργκ επέστρεψε στις νίκες έπειτα από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα στη φετινή Bundesliga και επιβλήθηκε 2-1 της Γκλάντμπαχ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος για φέτος.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης είχε στιγμές κατά τις οποίες έφτασε κοντά στο γκολ και σε μία εξ αυτών έπαιξε ρόλο για το 1-0 της ομάδας του στο 38ο λεπτό. Ο Έλληνας φουλ μπακ με μονοκόματο σουτ από αριστερά ανάγκασε τον γκολκίπερ να διώξει σε κόρνερ και στη συνέχεια της στατικής φάσης ο Σλότερμπεκ με υπέροχο κοντρόλ με το στήθος και δεξί τελείωμα άνοιξε το σκορ.

Στο 65ο λεπτό ο Κλοντ Μορίς που είχε περάσει στο ματς ελάχιστα λεπτά νωρίτερα, βρέθηκε εκεί που έπρεπε στα όρια της περιοχής για να μαζέψει μια δεύτερη μπάλα, να φέρει στο δεξί και με τη βοήθεια κόντρας να γράψει το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι στην WWK Arena αντέδρασαν με τον Κλάιντινστ στο 72’, με τον 29χρονο που εντός της ημέρας κλήθηκε και για πρώτη φορά στο ανδρικό τμήμα της εθνικής ομάδας της Γερμανίας, να μειώνει με κεφαλιά στο τελικό 2-1.