Πέρασε από το Βαγιαδολίδ και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της η Μαγιόρκα!

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Μαγιόρκα έφυγε με το διπλό από την έδρα της Ρεάλ Βαγιαδολίδ (1-2)

Συνέχεια στην τρομερή φετινή σεζόν που πραγματοποιεί στη La Liga έδωσε το βράδυ της Παρασκευής (27/09) η Μαγιόρκα, η οποία έφυγε με σπουδαία διπλό από την έδρα της Ρεάλ Βαγιαδολίδ (1-2), στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος!

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι νησιώτες εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, καθαρίζοντας τη νίκη με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την τρίτη σερί νίκη και τέταρτη στο φετινό πρωτάθλημα!

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Λάριν στο 59ο λεπτό με κοντινή προβολή έπειτα από τρομερό κοντρόλ εντός περιοχής, για να έρθει στο 83ο λεπτό ο Βαλέρι και να κάνει το 0-2. Το μόνο που μπόρεσε να κάνουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με εκπληκτικό σουτ του Σάντσες εκτός περιοχής.

Με τη νίκη αυτή, η Μαγιόρκα έφτασε τους 14 βαθμούς, ανεβαίνοντας - έστω και προσωρινά - στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -3 από τη Ρεάλ, την ίδια ώρα όπου η Βαγιαδολίδ έμεινε εντός ζώνης υποβιβασμού με μόλις 5 βαθμούς.