Πήρε μπρος ο Λαουτάρο και η Ίντερ χαμογελά ξανά!

Η Ίντερ πέρασε από την έδρα της σκληροτράχηλης Ουντινέζε (2-3)

Επιστροφή στις νίκες για την Ίντερ με οδηγό Λαουτάρο Μαρτίνες! Ο Αργεντινός επιθετικός βρήκε τα δύο πρώτα του φετινά γκολ και οι «νερατζούρι» χαμογέλασαν ξανά, περνώντας με 3-2 από την έδρα της Ουντινέζε.

Πρώτη εντός έδρας ήττα για την ομάδα από το Φρίουλι, η οποία έμεινε στους 10 βαθμούς, ενώ το σύνολο του Σιμόνε Ιντζάγκι πανηγύρισε τρίποντο μετά από δύο κολλητές απώλειες βαθμών απέναντι σε Μίλαν και Μόντσα, για να φτάσει τους 11 πόντους.

Το παιχνίδι στο «Dacia Arena» ξεκίνησε ιδανικά για την Ίντερ αφού στο 42ο δευτερόλεπτο ο Φρατέζι άνοιξε το σκορ με πλασέ μετά την κάθετη του Νταρμιάν. Ο ίδιος παίκτης είχε και τη δεύτερη μεγάλη φάση στο ματς στο 28ο λεπτό, αλλά αυτή τη φορά δεν είχε το ίδιο αποτέλεσμα και η Ουντινέζε κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο αργότερα, στην πρώτη της ευκαιρία. Ο Ζεμούρα βρήκε τον Καμπασέλε και αυτός εκτέλεσε τον Ζόμερ για το 1-1, φέρνοντας τα πάντα σε ισορροπία.

Ωστόσο, οι «νερατζούρι» είχαν και πάλι έτοιμη την απάντηση. Στην τελευταία επί της ουσίας επίσκεψή τους στην αντίπαλη περιοχή για το πρώτο μέρος, ο Ντιμάρκο γύρισε παράλληλα την μπάλα και ο Λαουτάρο μπήκε με αυτή στα δίχτυα για το 2-1 και το πρώτο του γκολ στη σεζόν.

Ο Αργεντινός έδιωξε από πάνω του την κακοδαιμονία, πήρε ψυχολογία και στο 47ο λεπτό χτύπησε ξανά, με τον Τιράμ αυτή τη φορά να είναι ο δημιουργός του 3-1. Τα λεπτά περνούσαν, η Ίντερ κρατούσε με άνεση το προβάδισμα, αλλά η Ουντινέζε αποφάσισε να το κάνει ντέρμπι στο φινάλε. Διότι στο 83ο λεπτό ο Λούκα μείωσε σε 3-2, με το σκορ να μένει τελικά μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή!

ΙΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση