Φιλική νίκη για την ΑΕΛ με μισή ντουζίνα γκολ

Με 4-2 σκορ επικράτησε η ΑΕΛ επί της ΕΝΠ σε φιλικό παιχνίδι

Με 4-2 σκορ επικράτησε η ΑΕΛ επί της ΕΝΠ σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο της Λεμεσιανής ομάδας.

Η αναμέτρηση διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών.

Οι «Λέοντες» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Ζαχαρίου όμως η ομάδα του Παραλιμνίου κατάφερε να φέρει το ματς «τούμπα» πριν το ημίχρονο. Τα δύο γκολ της ΕΝΠ σκόραρε ο Χαραλάμπους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ανέβασε ρυθμό, αρχικά ισοφάρισε με τον Λουκά στην συνέχεια βρέθηκε ξανά σε θέση οδηγού με τον Ανδρέου και ο Χριστοφή διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Εντεκάδες:

ΑΕΛ: Μπράγκα, Κυριάκου, Φακούντο, Ιωάννου, Φιλιώτης, Χρίστου, Θεμιστοκλέους, Χριστοδούλου, Ζαχαρίου, Μακρής, Μίντσεφ.

ΕΝΠ: Αντεμπάγιο, Βουκ, Χριστοφή, Μεντί, Μπέγκνι, Νιβ, Κοσμά, Σαμπού, Μαυρουδής, Λουκόκι, Χαραλάμπους