ΑΠΟΕΛ: Δύο πάσες...Δύο γκολ

Ο Μάγιερ επέστρεψε στη δράση με τον καλύτερο τρόπο

Ο ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας με 0-5 της Ομόνοιας Αραδίππου στο ντεμπούτο του Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της ομάδας. Το τέταρτο φετινό τρίποντο συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση και μεγάλο πλουραρισμό στο σκοράρισμα.

Το πρώτο δείγμα με τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο των «γαλαζοκιτρίνων» ήταν θετικό και αρκετά ελπιδοφόρο ενόψει συνέχειας. Το πρόγραμμα που ακολουθεί για την ομάδα της Λευκωσίας είναι αρκετά «γεμάτο» ενώ ακολουθούν συνεχόμενα ντέρμπι.

Από τα θετικά της χθεσινής νίκης είναι ο πλουραρισμός στο σκοράρισμα με πέντε διαφορετικούς σκόρερ.  Πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Ντράζιτς που το πανηγύρισε έντονα. Παρ' όλα αυτά από τα θετικότερα είναι οι δύο ασίστ που έδωσε ο Μάγιερ μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο. Ο Γερμανός μεσοεπιθετικός πέρασε σαν αλλαγή στο 70ο λεπτό και κατάφερε με δύο δικές του πάσες να σημειωθούν τα δύο τελευταία γκολ της ομάδας του.

Πρώτα, η πάσα στον Ντράζιτς που στην συνέχεια της φάσης κέρδισε το πέναλτι και μετά από τέσσερα λεπτά η άψογη κάθετη πάσα στον Κόρμπου που σημειώσε το πέμπτο γκολ για τον ΑΠΟΕΛ.

Την καλύτερη στιγμή, ο Μάγιερ έδειξε ότι διαθέτει την ποιότητα να βοηθήσει την ομάδα του αλλά το θέμα είναι να αρχίζει να ανεβάζει στροφές αλλά και να σταθεροποιηθεί.

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση

ΑΠΟΕΛ: Todo está bien!