ΑΠΟΕΛ: Το πιο «μαγικό» γκολ του Μαροκινού killer(vid)

Όταν ο Ελ Αραμπί «τέζαρε» την Άρσεναλ

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα των πρωταθλητών δεν χρειάζεται και πολλές συστάσεις για την ικανότητα του να στέλνει τη μπάλα στο πλεκτό.

Μπορεί να «πυροβόλησε» 279 φορές τη μπάλα στα δίκτυα ο 37χρονος Μαροκινός επιθετικός αλλά ένα από αυτά τα γκολ είναι το πιο σημαντικό στην καριέρα του αλλά και το πιο «μαγικό».

Πρόκειται για την σεζόν 2019-20 όταν ο Ολυμπιακός αντιμετώπιζε την Άρσεναλ για ένα εισιτήριο στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Οι Πειραιώτες ταξίδεψαν στο Λονδίνο με την πλάτη στον τοίχο καθώς στον πρώτο αγώνα στην Ελλάδα ηττήθηκαν με 1-0. Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν στο Emirates να νικήσουν στην κανονική διάρκεια με 0-1 και να οδηγήσουν τον αγώνα στην παράταση.

Εκεί η Άρσεναλ κατάφερε να σκοράρει στο 113ο λεπτό με τον Ομπαμεγιάνγκ και να πάρει σκορ πρόκρισης. Αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Ελ Αραμπί. Ο Μαροκινός στο 119ο λεπτό με σουτ  μέσα στην περιοχή σκόραρε και έδωσε μια ιστορική πρόκριση στην ομάδα του.

Παρακάτω το βίντεο που δημοσιέυσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός με τον Ελ Αραμπί να σχολιάζει το δικό του γκολ.