ΑΠΟΕΛ: Σαμπέρ με «ρουκέτα» και κόκκινη στον τελικό (vid)

Λιγότερο από ένα μήνα πριν

Στον ΑΠΟΕΛ, φαίνεται ότι ο 22χρονος Αιγύπτιος Mahmoud Saber, έρχεται για να γεμίσει την θέση του επιτελικού μέσου.

Συνολικά μετρά 55 συμμετοχές με την Pyramids FC, έχοντας σκοράρει 6 γκολ, ενώ μοίρασε και 11 ασίστ.

Άξιο αναφοράς είναι επίσης ότι αγωνίζεται στην Εθνική ομάδα της Αιγύπτου Κ-23, με την οποία κουβαλά μάλιστα πολλές παραστάσεις.

Ο Αιγύπτιος πριν από λιγότερο από ένα μήνα αγωνίστηκε στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής Κ-23, με την χώρα του να χάνει με 2-1 από το Μαρόκο στην παράταση.Το νέο απόκτημα του ΑΠΟΕΛ, ήταν και πρωταγωνιστής του συγκεκριμένου παιχνιδιού, τόσο για σωστούς, όσο και για λάθος λόγους.

Μετά από ένα γεμάτο τουρνούα πήρε φανέλα βασικού και στον τελικό, εκεί όπου άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με όμορφο γκολ εκτός περιοχής.

Ωστόσο οκτώ λεπτά μετά αποβλήθηκε (18’) και το Μαρόκο ισοφάρισε στο 37'. Ακολούθως ο αγώνας  οδηγήθηκε στην παράταση όπου και το Μαρόκο βρήκε το δεύτερο γκολ και σήκωσε το τρόπαιο.