«Έχουμε λίγο πρόβλημα με τη φυσική κατάσταση αλλά θα το διορθώσουμε»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Απόλλωνα

Δεν τα κατάφερε ο Απόλλωνας κι έμεινε στην ισοπαλία με το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ 1-1. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς έμεινε πίσω στο σκορ και στα πρώτα λεπτά δεν είχε καλή απόδοση, ωστόσο βρήκε την ισοφάριση στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας και κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο δεύτερο. Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ ο προπονητής του Απόλλωνα, Βλάνταν Μιλόγεβιτς.

Αναλυτικά:

«Νομίζω ότι ο ΑΠΟΕΛ έπιασε μια πάρα πολύ καλή απόδοση. Δεν μας έχει βγει αυτό που θέλαμε. Είχαμε πάρα πολλά προβλήματα από τη δεξιά πλευρά του ΑΠΟΕΛ με Σούσιτς, Σαρφό και Εντονγκαλά. Ξέραμε ότι ο Βαλμπουενά δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον παίκτη και είχε μείνει αρκετές φορές εκτεθειμένος ο Γιούρσεβιτς. Είχαμε αρκετούς παίκτες εκτός παιχνιδιού. Χάναμε δεύτερες μπάλες, χάναμε μονομαχίες. Για μένα είναι ένα πάρα πολύ καλό μάθημα. Σήμερα αγωνιστήκαμε με 7 νέους παίκτες. Έχουμε λίγο πρόβλημα με τη φυσική κατάσταση αλλά θα το διορθώσουμε. Στο 2ο μέρος αλλάξαμε, προσπαθήσαμε να κλείσουμε τα άκρα και νομίζω ήμασταν πολύ καλύτεροι από το 1ο ημίχρονο. Είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία που μπορούσαμε να βάλουμε γκολ και να κερδίσουμε. Ο Απόλλων έκανε φέτος πολλές αλλαγές. Είναι κάποιες παίκτες που ήρθαν αργά. Δυστυχώς ο χρόνος στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει αλλά αυτή είναι η δουλειά μας».

Αν είναι ικανοποιημένος με το ρόστερ: «Νομίζω δεν έχει νόημα αυτή η ερώτηση. Έχω επιλέξει να έρθω και να δουλέψω με αυτό το ρόστερ. Αυτούς τους παίκτες έχω και τους πιστεύω. Θα κάνω ότι μπορώ να για να πάρω ότι καλύτερο από αυτούς».