Ένα σου, ένα μου και συμβιβασμός στο Παραλίμνι

Ο Εθνικός προηγήθηκε με Γκνονζάλεζ, όμως ο Γκότλιεμπ είχε την... απάντηση για την Ένωση (1-1)

LIVE SCORES
  • ΕΝΠ
  • 1
    1
  • ΕΘΝΙΚΟΣ

ΕΝΠ και Εθνικός Άχνας έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο «Τάσος Μάρκου» στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής. Σκόρερ στο 51ο λεπτό ο Γκονζάλες για τον Εθνικό και ο Γκότλιεμπ στο 82ο. Με αυτό το αποτέλεσμα η ΕΝΠ ανέβηκε στους 7 βαθμούς και ο Εθνικός Άχνας στους 6.

Α΄ Ημίχρονο

Η ομάδα του Μπαντία μπήκε καλυτέρα στην αναμέτρηση κρατώντας περισσότερο μπάλα. Με την ΕΝΠ μέτα το 5ο λεπτό να κρατάει περισσότερο μπάλα.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ευκαιρίες με τις δύο ομάδες να είχαν τα δικά τους διαστήματα που είχαν την κατοχή της μπάλας. Η πρώτη καλή φάση στον αγώνα ήρθε στο 27ο λεπτό οπου ο Αντεμπάγιο απάντησε αρνητικά σε κοντινό σουτ από τον Γκονζάλες.

Με την ΕΝΠ να απαντάει στις καλές ευκαιρίες στο 30ο λεπτό με τον Φλόρες να λέει όχι αυτή την φορά στον Μπάρι.

Η επόμενη καλή φάση ήρθε στο 41ο λεπτό με τον Αντερέγκεν να σκοράρει από πλευράς του Εθνικού αλλά το γκολ δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ. Με αυτά τα δεδομένα το πρώτο μέρος τέλειωσε στο ισοπαλο 0-0.

Β΄ Ημίχρονο

Ο Εθνικός μπήκε καλυτέρα στο δεύτερο μισό δημιουργώντας ευκαιρίες και στο 51ο λεπτό κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με τον Γκονζάλες.

Το γκολ προήλθε μέσα από γέμισμα του Αγγελοπούλου και τον Γκονζάλες να κατέβασε την μπάλα και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Αντεμπάγιο παρα την προσπάθεια του. Στην συνέχεια το ματς συνεχιστικέ με τον ίδιο ρυθμό που είχαμε στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να είχαν τα δικά τους διαστήματα κατοχής μπάλας.

Η ΕΝΠ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 82ο λεπτό με δυνατό, ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον Γκότλιεμπ. Σε ένα παιχνίδι με 5 αναγκαστικές αλλαγες 2 για την ΕΝΠ και 3 για τον Εθνικό Άχνας.

Από την φάση της ισοφάρισης ο Αγγελόπουλος τραυματίστηκε και δεν μπορούσα συνεχίσει με αποτέλεσμα ο Εθνικός να πρέπει να τελειώσει τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές αφού έκανε και τις 3 του διακοπές που δικαιούμουν.

Στο 92ο λεπτό ωστόσο ο Εθνικός θα μείνει με 2 ποδοσφαιριστές λιγότερους αφού ο Ντε Αλμέιδα αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για δυνατό φάουλ.

Η ΕΝΠ έμεινε με 2 ποδοσφαιριστές περισσοτέρους μόνο για 4 λεπτά αφού στο 96ο λεπτό ο Μεντί αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα με 10. Με τις δύο ομάδες στο τέλος να ρισκάρουν για να πάρουν την νίκη. Κάτι τέτοιο ωστόσο δεν συνέβη και οι δύο ομάδες έμειναν στο ισοπαλο 1-1.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην ΕΝΠ και τον Εθνικό Άχνας ΕΔΩ

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
ΕΝΠ: Αντεμπάγιο, ( 87. Παναγιώτου)  Ιωάννου, Μιλίτσεβιτς, Κορίνους, Μπάρι, ( 68. Σολωμού) Γκότλιεμπ, Κοτσώνης, ( 78. Έντσον)  Νταλινιά , ( 68. Μεντί) Κράινζ, Χόγκενχουτ, Χαραλάμπους.

Στον πάγκο: Στον πάγκο: Παναγιώτου, Στυλιανίδης, Μαυρουδής, Κοσμάς, Μεντί, Ανδρέου, Οικονόμου, Χατζηλευτέρη, Σολωμού, Γεωργίου, Έντσον Ντα Σίλβα

Εθνικός Άχνας: Φλόρες, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Μπονέτο, Λομοτέι, ( 74. Παναγιώτου)  Γκονζάλες, ( 74. Ντε Αλμέιδα)  Ιωάννου, ( 80. Ερνάντεζ) Μπαχανάκ, ( 33. Πεχλιβάνης)  Οφόρι, Αγγελόπουλος, Αντερέγκεν.

Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Παπαστυλιανού, Σόμπιεχ, Πεχλιβάνης, Παναγιώτου, Ερνάντεζ, Μιλιτσεάνου, Βενιζέλου, Σαντί, Στυλιανού, Μπάρετ, Ντε Αλμέιδα.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος

VAR: Αντωνίου Μάριος

Σκόρερ: 82. Γκότλιεμπ, / 51. Γκονζάλες,

Κίτρινες: Κανάτι (Προπονητής) , Ιωάννου, Μεντί,  / Ντε Ιριόντο, Πεχλιβάνης