Ο Μιχαήλ... ξεκλείδωσε την πρόκριση (vid)

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 1-0 της Δόξας στην α’ φάση του Κυπέλλου

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πέρασε η Νέα Σαλαμίνα που επικράτησε με 1-ο της Δόξας στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή». Σκόρερ για τους «ερυθρόλευκους» ο Μιχαήλ στο 27ο λεπτό.

Η ομάδα του Χριστοδούλου ήταν καλύτερη καθ΄όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και θα μπορούσε για μεγαλύτερο σκορ ωστόσο το γκολ του Μιχαήλ ήταν αρκετό για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Live η ενημέρωση του αγώνα εδώ

90' Τέλος παιχνιδιού. Η Νέα Σαλαμίνα πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

89' Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων

85' Πέντε λεπτά απομένουν για το τέλος του αγώνα,μαζί με τις καθυστερήσεις.

80' Τελευταίο δεκάλεπτο για το τέλος του αγώνα

75' Φτάσαμε στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα, με την Νέα Σαλαμίνα να ψάχνει ένα δεύτερο γκολ για να «καθαρίσει» το ματς ενώ η Δόξα ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

59' Kεφαλιά του Γκμπέλε, τρομερή απέκρουση από τον Σακκά

55' Πάει να ελέγξει τη φάση ο διαιτητής του αγώνα για θέση όφσαιντ. Ακυρώνεται το γκολ, παραμένει το 1-0

53' 2-0 η Νέα Σαλαμίνα και πάλι από εκτέλεση κόρνερ. Αυτή τη φορά ο Γκμπέλε ήταν ο σκόρερ που έπιασε τη πισινή κεφαλιά σημειώνοντας το δεύτερο γκολ για την ομάδα του.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος ημιχρόνου. 1-0 προηγείται η Νέα Σαλαμίνα με γκολ του Μιχαήλ στο 27ο λεπτό.

43' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους

27' Σκοράρει η Νέα Σαλαμίνα, μετά από κόρνερ ο Μιχαήλ σκοράρει με κεφαλιά. 1-0 μπροστά οι γηπεδούχοι

25' Πλασέ του Φερνάντες μέσα στη περιοχή, μόλις έξω η μπάλα

20' Πέρασε το πρώτο εικοσάλεπτο με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν την κατοχή της μπάλας

12' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Βίκτωρος από κοντά να πιάνει τη κεφαλιά αλλά έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί της Δόξας.

10' Πιέζει από νωρίς η Νέα Σαλαμίνα για να ανοίξει το σκορ

5' Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο στον αγώνα, στο 0-0 οι δύο ομα΄δες

0' Σέντρα στο ματς

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Σεργίου (62′ Λέουκο), Μιχαήλ, Μιγκελίτο, Ντουρμισάι, Φερνάντες (73′ Σπυριδάκης), Γκμπελέ (82′ Νάρσινγκ), Φράγκος (73′ Κατσιάρης), Λέζιακς, Μπαχάσα (62′ Προκοπίου), Βίκτωρος.

Δόξα: Σακκάς, Λιασίδης, Μουκτάρης (57′ Κρούσιελ), Καραμπέρης, Γεωργίου, Φοριέλ, Καρακούτης (57′ Κουμούρης), Ζήνωνος (73′ Λοΐζίδης), Τσάβος, Γιαννακού (72′ Χαραλάμπους), Ανσού (73′ Σίλβα).

Σκόρερ: 27'Μιχα΄ήλ/