Διπλό στην Περιστερώνα… για τους Αραδιππιώτες (vid)

Η ομάδα του Μαρτίνς κέρδισε την Ομόνοια 29ης Μαΐου στην έδρα της και την άφησε χωρίς νίκη (2-1)

Σε μια πολύ σημαντική νίκη έφτασε η Ομόνοια Αραδίππου, που στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής κέρδισε στην Περιστερώνα την Ομόνοια 29ης Μαίου με 2-1.

Όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρους, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τους Φεριέρ (18’) και Σιντόνιο (25’), ενώ ο Ένεμ (42’) είναι αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη η Ομόνοια Αραδίππου έφτασε στους οκτώ βαθμούς, ενώ στην τελευταία θέση με δυο βαθμούς και χωρίς νίκη παρέμεινε το «τριφύλλι».

Δείτε πως κάλυψε η ιστοσελίδα μας τον αγώνα:

Τέλος αγώνα. Σπουδαίο διπλό για την ομάδα της Αραδίππου.

92' Μέσα ο Καλλής έξω ο Φεριέρ.

91' Φοβερή επέμβαση από τον Λόρια σε σουτ του Τρούγιτς εκτός περιοχής.

81' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια Αραδίππου. Στη θέση των Βρόντη και Ταβάρες πέρασαν οι Χριστοδούλου και Γκόμες.

80' Ίδιο παραμένει το σκηνικό στην Περιστερώνα. Οι φιλοξενούμενοι έλεγχουν το υπέρ τους προβάδισμα, οι γηπεδούχοι προσπαθούν, αλλά δεν βρίσκουν κενούς διαδρόμους.

73' Στη θέση του Καρπ πέρασε ο Φαμπίνιο.

70' Προσπαθεί η ομάδα του Πετράκη να απειλήσει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα. Διαχειρίζεται το υπέρ της προβάδισμα η Ομόνοια Αραδίππου.

67' Kίτρινη στον Χέιλεν.

59’ Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω οι Φερνάντες και Γουήλερ, μέσα οι Ράμος και Ποντικός.

55' Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Ομόνοιας 29ης Μαίου, αλλά δεν έχει καταγραφεί κάποια μεγάλη φάση στο δεύτερο μέρος μέχρι στιγμής

46' Στη θέση του Ψάλτη πέρασε ο Φιάκας.

Σέντρα στην επανάληψη.

Λήξη πρώτου μέρους.

44+6' Κίτρινη στον Ψάλτη. Πρώτη για παίκτη της Ομόνοιας 29ης Μαίου.

45+5' Απειλεί εκ νέου ο Τρούγιτς με πλασαριστό σουτ εκτός περιοχής. Η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

45+3' Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τρούγιτς έπιασε την κεφαλιά, ωστόσο ο Λόρια μπλόκαρε.

42' ΓΚΟΛ! Ο Ενέμ μειώνει σε 2-1 με τελειώμα εντός περιοχής.

39' Δεν υπάρχει πέναλτι! Ο διαιτητής συμφωνεί με το VAR και δείχνει κίτρινη στον Μπόρζες για θέατρο.

38' Πηγαίνει να δει ξανά τη φάση ο Σολωμού.

36' Πέναλτι κερδίζει ο Μπόρζες και η ομάδα του έχει μια τεράστια ευκαιρία για να πάρει αέρα τριών τερμάτων. Ο Ψάλτης έκανε το φάουλ.

35' Ελέγχει το υπέρ της προβάδισμα η φιλοξενούμενη ομάδα. Δεν έβγαλαν αντίδραση έως τώρα οι παίκτες του Γιώργου Πετράκη.

30' Κίτρινη στον Μπάτζι, για φάουλ στον Ψάλτη.

25' ΓΚΟΛ! Ο Σιντόνιο σκοράρει με κεφαλιά εντός περιοχής, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπόρζες, από τα αριστερά. Προβάδισμα δύο τερμάτων για την ομάδα της Αραδίππου. Το γκολ επικυρώθηκε μετά από τρία λεπτά αναμονής και έλεγχο από το VAR. Εξετάστηκε το κατά πόσο υπάρχει οφσάιντ.

21' Κίτρινη στον Θεοχάρους. Πρώτη στον αγώνα.

18' Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κούτσακος αντικατέστησε τον Ποντικό, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

15' ΓΚΟΛ! Ο Φεριέρ σκοράρει με το κεφάλι για την Ομόνοια Αραδίπου, μετά από σέντρα του Μπόρζες από τα αριστερά. Ολιγωρία στην αντίπαλη άμυνα.

10' Iσορροπημένο το παιχνίδι μέχρι στιγμής, καμία ομάδα δεν έχει επιβάλει ακόμη το ρυθμό της.

Άρχισε ο αγώνας.

Ομόνοια 29Μ: Μπρολ, Ντεσλάντες, Φερνάντες Γκαρσία, Χέιλεν, Γκαρσία, Ψάλτης (46' Φιάκας), Γουήλερ (59' Ράμος), Ενέμ, Καρπ (73' Φαμπίνιο), Φερνάντες (59' Ποντικός), Τρούγιτς.

Στον πάγκο: Στρέζος, Κονομής, Ανδρέου, Φαμπίνιο, Γαβριηλίδης, Παττίχης, Φιάκας, Ποντικός, Ράμος, Παύλου, Μπέλα.

Ομόνοια Αραδίππου: Λόρια, Βρόντης (81' Χριστοδούλου), Ποντικός (18' Κούτσακος), Ταβάρες (82' Γκόμες), Τζερόμ, Σιήκκης, Μπάντζι, Μπόργκες, Φεριέρ (91' Καλλής), Θεοχάρους, Σιντόνιο.

Στον πάγκο: Πεϊσότο, Καλλής, Χαβέλκα, Αβραάμ, Αναστασίου, Χριστοδούλου, Ντε Λίμα, Δημητρίου, Τεϊξέιρα, Κούτσακος, Μορέιρα, Γκόμες.

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης