24 sports

Ακάθεκτη η Πάφος 3/3 στην Αυστρία

Άλλη μία νίκη για την ομάδα του Καρσέδο που επικράτησε με 1-0

Η Πάφος FC επικράτησε με 1-0 της Λέγκια Βαρσοβίας στο 3ο φιλικό προετοιμασίας επι Αυστριακού εδάφους. Σκόρερ ήταν ο Ζάιρο στο 31ο λεπτό.

Η αρχή του παιχνιδιού ήταν χωρίς κάτι το αξιολογώ και χωρίς φάσεις. Όμως στο 31ο λεπτό ο Ζάιρο από κοντινή προβολή σε σέντρα του Μελούσο. Το πρώτο μισό ολοκληρώθηκε με την Πάφο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με αρκετές αλλαγές από τους Πολωνούς. Στο 55ο λεπτό ο αγώνας διακόπηκε λόγω έντονης βροχόπτωσης. Οι ποδοσφαιριστές επέστρεψαν μέτα από ένα δεκάλεπτο και συνέχισαν την αναμέτρηση. Στην συνέχεια δεν είχαμε κάτι το αξιολογώ έτσι η κυπελλούχος Κύπρου έκανε το 3/3 επι Αυστριακού εδάφους.

Το γκολ της Πάφου

Πως ξεκινησαν οι δύο ομάδες :

Λέγκια: Τόμπιας, Γεντζέιτσικ, Ζιολκόφσκι, Καπουάντι, Βσόλεκ, Γκονσάλβες, Ελίτιμ, Καπούτο, Μορισιήτα, Κράμερ, Νσαμέ

Πάφος FC : Μιχαήλ, Πελάτζιο, Μελούσο, Κβίντα, Γκολντάρ, Ναμ, Βαλακάρι, Ζάζα, Ντράγκομιρ, Μπρούνο, Ζάιρο

Γκολ: - / 31. Ζάιρο

ΠΑΦΟΣ F.C.: Τελευταία Ενημέρωση