Εθνική Ελπίδων: Μεγάλο «διπλό» με υπογραφή Σατσιά!

Η Εθνική μας κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα

Σπουδαίο «διπλό» για την Εθνική Ελπίδων! Το συγκρότημα του Κωνσταντίνου Μακρίδη επικράτησε με συνολικό σκορ 3-1 της Βοσνίας Ερζεγοβίνης στο «Stadion Grbavica», στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής των προκριματικών του EURO K21. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μετά τη σημερινή επικράτηση κατάφερε να ξεκολλήσει από τον πυθμένα της βαθμολογίας.

Η Κύπρος βρέθηκε πίσω στο σκορ στα τελικά στάδια του πρώτου μέρους καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν (1-0) με τον Μπουλιουμπάσιτς στο 44’, ωστόσο ο Κούτσακος είχε άμεση απάντηση και στο 45+2’ πέτυχε το 1-1 και διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος… απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Γιάννης Σατσίας! Ο Σατσίας με δύο γκολ (στο 47’, 68’) διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Η Κύπρος μετά τη σημερινή επικράτηση ανέβηκε στην 4η θέση με 5 βαθμούς, αφήνοντας πίσω τη Βοσνία.

Εντεκάδες:

Βοσνία (Vinko Marinovic): Damijanovic, Mustafic, Smajic, Muharemovic, Cardaklija, Bozickovic, Kovac, Buljubasic, Sakota, Bristric, Ramic.

Στον πάγκο: Karic, Maric, Prskalo, Mehmedovic, Hamzic, Rozic, Sikalo, Keranovic, Janjic.

Κύπρος (Κωνσταντίνος Μακρίδης): Κυριάκου, Ζήνωνος, Κέρκεζ, Αντωνίου, Χριστοδούλου, Νεοφύτου, Καττιρτζιής, Βρόντης, Σατσιάς, Θεμιστοκλέους, Κούτσακος.

Στον πάγκο: Κίττος, Ανδρέου, Φώτη, Μιλς, Αγγελόπουλος, Σιήκκης, Ανδρέου Σπυριδάκης, Βενιζέλου.