Εθνική Κ19: Φιλική ισοπαλία με Ισραήλ

Η εθνική μας ισοφάρισε στα τελευταία στάδια του αγώνα

Η Εθνική μας ομάδα Νέων Κ-19 στο σημερινό φιλικό παιχνίδι αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο την αντίστοιχη του Ισραήλ στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 89ο λεπτό με πέναλτι και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 90ο λεπτό με τον Δημοσθένη Βασιλείου.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Βαλεντίνος Κουλουντής μέσα από τα δύο φιλικά (την Τρίτη αντιμετωπίσαμε ξανά στο Ισραήλ) έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων του Νοεμβρίου στην Ανδόρα.

Κύπρος: Ορτέλλη, Παρλάτας (79′ Πασχάλη), Χουλίδης (8′ Γιαννακού), Κωνσταντίνου (58′ Πουρσαϊτίδης), Τζουλίου, Κολώτας (79′ Βασιλείου), Λύτρας (58′ Νικολάου), Αγγελή (79′ Αβραμίδης), Ανδρέου, Καττιρτζής, Παναγιώτου (58′ Σοφοκλέους).