Φιλική ήττα της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ-17

Ηττήθηκε με 3-2 από τη Β. Μακεδονία

Σε σημερινό φιλικό στο Στάδιο Κατωκοπιά Επιστροφή / Γλαύκος Κληρίδης η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-17 ηττήθηκε με 3-2 από τη Β. Μακεδονία

Στο 20ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ και στο 34ο λεπτό ο Στυλιανός Κωνσταντινίδης με απευθείας κτύπημα κόρνερ ισοφάρισε για την Εθνική μας.

Στο 80ο λεπτό ο Γκρασέφσκι πέτυχε το 2-1 για τη Β. Μακεδονία και στο 90ο λεπτό έγινε το 3-1.

Στο 90+3 ο Σάββας Κοντόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο γκολ της Κύπρου.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Μιχάλης Μάρκου χρησιμοποίησε τους Χριστοδούλου (62' Σωτηρίου), Κίττου (85' Σάββα), Χρ. Κωνσταντινίδης (75' Ορφανίδης), Πέρκινς, Γεωργίου (75' Παναγιώτου), Μιχαήλ (62' Παναγιώτου), Στ. Κωνστανίδης (75' Μαυρουδής). Αβραάμ (62' Κοντόπουλος), Ηλία (85' Χριστοφή), Στυλιανού (46' Θωμά), Πέτρου (85' Κίτσιος).