Μυθικός Κριστιάνο και ποδαρικό με το δεξί η Πορτογαλία

Νικηφόρα πρεμιέρα

Με το δεξί μπήκε η Πορτογαλία στο Nations League καθώς επικράτησε με 2-1 της Κροατίας σε ένα παιχνίδι ορόσημο για τον Κριστιάνο Ρονάλντο αφού έφτασε τα 900 γκολ στην καριέρα του. Ο Νταλότ άνοιξε το σκορ στο 7' και ο αστέρας της Αλ Νασρ με κοντινή προβολή έκανε το 2-0 στο 34' πριν ο Νταλότ μειώσει με αυτογκόλ για τους φιλοξενούμενους στο 41'.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Πολωνία πέρασε με 3-2 από τη Σκωτία χάρη σε πέναλτι του Ζαλέφσκι στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Σιμάνσκι (8') και Λεβαντόφσκι (44' πεν.) όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Γκίλμουρ (46') κα ΜακΤόμινεϊ (76'). Ο τελευταίος λόγος ανήκε στους Πολωνούς που πήραν τελικά το τρίποντο στις καθυστερήσεις.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση