Επέστρεψε και... ξεμπέρδεψε (vid)

Η Καρμιώτισσα παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ έκανε την ολική ανατροπή και κλείδωσε σε μεγάλο βαθμό την παραμονή της

Μεγάλη νίκη παραμονής με ανατροπή για την Καρμιώτισσα. Σε ένα ματς που διεξήχθη χωρίς VAR και χωρίς τηλεοπτική μετάδοση για 30 λεπτά η ομάδα από τα πανω Πολεμίδια επικράτησε με 5-2 της ΑΕΖ, εκτός εδρας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής των πλέι αουτ. Το σκορ για την ΑΕΖ άνοιξε ο Σιφνέος στο 18ο λεπτό και ο Βαλτή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 24ο. Σκόρερ για την Καρμιώτισσα ο Θεοδώρου στο 41ο και 66ο λεπτό. Στο 48ο έφερε το ματς στα ίσα ο Κατσαντώνης, ο Ρόσι σκόραρε στο 82ο και ο Ουεσλατί στο 90ο λεπτό έγραψε το τελικό 5-2.

Α’ Ημίχρονο

Στο 2-1 υπέρ της ΑΕΖ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Ζακακίου με σκόρερ τους Σιφναίο στο 18΄ και Βαλτή στο 24ο πήρε προβάδισμα, ενώ η Καρμιώτισσα μείωσε στο 41ο λεπτό με τον Θεοδώρου.

Β΄΄   Ημίχρονο

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την φιλοξενουμένη ομάδα να μπαίνει πιο δυνατά. Μόλις στο 48ο λεπτό, η Καμριώτισσα έφερε το ματς στα ίσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή εκτέλεση του Κατσαντώνη.

Στο επόμενο λεπτό η Καρμιώτισσα κερδισε πέναλτι, την ευθύνη πηρέ ο Κατσαντώνης, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα.

Η Καρμιώτισσα πίεσε για να φέρει το ματς τούμπα, κάτι το οποίο κατάφερε στο 66ο λεπτό με ωραίο σουτ εκτός περιοχής του Θεοδώρου.

Το δεύτερο μέρος ανήκε αποκλειστικά στην Καρμιώτισσα που πέτυχε αλλά δύο τέρματα με τον Ρόσι στο 82ο λεπτό και με τον Ουεσλατί στο 93ο. Έτσι το παιχνιδι τέλειωσε στο 5-2 για την φιλοξενουμένη ομάδα.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην ΑΕΖ και την ΕΔΩ

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

ΑΕΖ : Μιλοσάβλιεβιτς, Ιωσηφίδης ,(66. Χαραλάμπους) Σλόγκαρ,(77. Γιουσούφ) Χριστοφή,( 77. Αρτζούμα) Ρόχα, Βαλτή,(55. Χ. Αντωνίου) Ελευθερίου, Σιφνέος, Ντιγκινί, Χρίστου, Σαμπό(66. Σαρφό)

Στον πάγκο : Στυλιανού, Χ. Αντωνίου, Σαρφό, Κάστρο, Χαραλάμπους, Αρτζούμα, Ρουίθ, Ταβάρες, Ε. Αντωνίου, Γιουσούφ

Καρμιώτισσα : Σπόλιαριτς,(63. Αντός) Μαλόνε, Ντούμπια,(33. Ρόσι) Νεοφύτου, Μιχαήλ,(33. Θεοδώρου) Παντελή, Τσουκάλας, Αγγελή, Κατσαντώνης,(75. Γκραντινάρου) Κοβάσεβιτς, Ψύχας

Στον πάγκο: Βιολάρης, Αντός, Μελέτιου, Θεοδώρου,(75. Ουεσλατί) Ρόσι, Χαραλάμπους, Γκραντινάρου, Γκριμπάκιν, Ματθαίου, Ουεσλατί, Αριστείδου, Πάουλαβετς

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας

VAR: Φωτίου Κωνσταντίνος

Σκόρερ: 17. Σιφνέος, 24.Βαλτή, / 41. 66. Θεοδώρου, 48. Κατσαντώνης,  82. Ρόσι, 93. Ουεσλατί

Κίτρινες: Σιφνέος, Ρόχα,  / -