Πάρτι τερμάτων με εξάρες...

Ισόπαλο 6-6 έληξε το ματς ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και Οθέλλο

Καρμιώτισσα και Οθέλλος έριξαν βροχή τερμάτων και εξήλθαν ισόπαλες 6-6 στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο πλαίσιο της 11ης  αγωνιστικής για τα πλέι-άουτ.

Το σκορ άνοιξε ο Κοβάσεβιτς στο (3’) για την Καρμιώτισσα και εκεί ανέλαβαν δράση οι φιλοξενούμενοι. Πρώτα ο Σλάβικ ισοφάρισε στο (8’), ο Σούτο ανέτρεψε το σκορ στο (26’), ο Πίχ έβαλε το τρίτο στο (38’) για να έρθει ο Σλάβικ με το δεύτερο του προσωπικό να σημειώσει το 1-4 στο (43’). Όλα αυτά στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Οθέλλος συνέχισε από εκεί που έμεινε και έγραψε με τον Πίχ το 1-5 στο (48’), με τον Κατσαντώνη πρώτα στο (53’) και τον Ντούμπια στο (63’) να μειώνουν σε 3-5 για τους γηπεδούχους. Το σκορ όμως δεν σταμάτησε εκεί. Ο Ναρντίνι σκόραρε στο (67’) και έκανε το 3-6 για να σημειώσει ο Ματθαίου στο (81’) το 4-6. Ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο (93') μείωσε σε 6-5 για να ισοφαρίσει με χατ-τρίκ στο (90+6').

Απίστευτα πράγματα στην Πάφο που άπαντες στο τέλος είδαν την ομάδα των Πολεμιδιών να βγάζει χαρακτήρα. Απο το 1-5 στο (50') κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος.

Α ημίχρονο:

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο αφού μόλις στο πρώτο 10λεπτο είχαμε δύο τέρματα.

Στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ η Καρμιώτισσα με τον Κοβάσεβιτς. Στην πρώτη επίθεση μετά από γύρισμα ,πλάγια αριστερά στο ύψος της μικρής περιοχής και με απευθείας σουτ άνοιξε το σκορ πολύ γρήγορα στο παιχνίδι.

Η απάντηση ήρθε πέντε λεπτά αργότερα με τον Σλάβικ. Μετά από γύρισμα στην πλάτη της άμυνας της Καρμιώτισσα, ανενόχλητος ο Σλάβικ σημείωσε το 1-1 για τον Οθέλλο.

Πρώτη αντίδραση για του γηπεδούχους ήρθε με σουτ του Ψύχα στο 19ο λεπτό που κατέληξε στα χέρια του Τζιακούρη.

Εκπληκτική φάση είχε ο Οθέλλος στο 22ο λεπτό, μετά από κάθετη πάσα του Μπραμπίλια, ο Σούτο βγήκε στο ένας εναντίον ενός αλλά το πλασέ του πήγε έξω.

Αυτό που δεν έκανε πριν... έπραξε στο 25ο λεπτό ο Σούτο. Ανατροπή δεδομένων για τους φιλοξενούμενους μετά από κάθετη πάσα του Πίχ ο Κροάτης έριξε τον Αγγελή εκτός με εξαιρετική προσποίηση και με πλασέ έκανε το 2-1.

Ο Οθέλλος είναι η ομάδα που κυνήγησε το τέταρτο τέρμα της αναμέτρησης με κεφαλιά του Γιάνσεν μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Άντος.

Τελικά το τέρμα που έψαξε η ομάδα του Κώστα Σακκά ήρθε μετά από εξαιρετικό τέρμα που σημείωσε ο Πίχ στο 38ο λεπτό. Μετά από μπαλιά από τα δεξιά με γυριστό σουτ κέρδισε τον Άντος και σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας του.

Ότι σουτ έκανε ο Οθέλλος μπήκε τέρμα. Στην αντεπίθεση ακόμη μία φορά ο Οθέλλος κατάφερε να βάλει ακόμη ένα τέρμα με τον Σλάβικ στο 43ο λεπτό μετά από το ανέβασμα του και την πάσα του Μπραμπίλια.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Β ημίχρονο:

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τον Οθέλλο που σημείωσε και πέμπτο τέρμα, με τον Πίχ στο 48ο λεπτό. Μετά από μίνι πολιορκία κατάφερε με εξαιρετικό σουτ να νικήσει τον Άντος και σκόραρε για το 5-1.

Πέναλτι για την Καρμιώτισσα τρία λεπτά αργότερα σε φάουλ στον Τσουκαλά που εξετάστηκε στο 52ο λεπτό μέσω onfield review και δόθηκε με τον Κατσαντώνη να το μετατρέπει σε γκολ και που σημείωσε το 5-2.

Ο Οθέλλος δεν σταμάτησε στο πέμπτο γκολ αφού ήθελε κι ‘ άλλο τέρμα. Εξαιρετική προϋπόθεση με τον Μπραμπίλια στο 54ο λεπτό να του λέει όχι ο Άντος αρχικά και τον Ναρντίνι σε τετ α τετ στο 56ο λεπτό έστειλε την μπάλα έξω ενώ ο Άντος έπεσε στην άλλη πλευρά.

Ξεκίνησε ο δρόμος για ανατροπή η Καρμιώτισσα με το 5-3 στο 61ο λεπτό. Εξαιρετική κίνηση από τον Ντούμπια με προσωπική επέλαση και με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής σημείωσε το 5-3.

Βροχή τα τέρματα στο παιχνίδι με ακόμη ένα για τον Οθέλλο και 6-3 στο 67ο λεπτό. Ένα πολύ ωραίο σουτ του Ναρντίνι, ξερό κέρδισε τον Άντος από το ύψος της περιοχής.

Το χατ τρικ έψαξε ο Πίχ στο 77ο λεπτό με ένα μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε όμως έξω.

Το σκορ δεν σταμάτησε εδώ αλλα η Καρμιώτισσα μείωσε εκ νέου στο 81ο λεπτό στο 6-4. Από εκτός περιοχής ο Ματθαίου επιχείρησε ένα εξαιρετικό σουτ που δεν κατάφερε να αποκρούσει ο Τζιακούρης και σημείωσε το 6-4.

Τεράστια φάση για έβδομο τέρμα ο Οθέλλος στο 83ο λεπτό με τον Άντος να λέει όχι σε τετ α τετ με τον Σανγκαρέ.

Εκεί που περιμέναμε ότι όλα τελείωσαν, ο Ντούμπια στο 90+2 κέρδισε πέναλτι και ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση σημείωσε το τελικό 6-5.

Απίστευτα πράγματα στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Κατσαντώνη να ισοφαρίζει σε 6-6 στο 90+6. Η φάση ελέχθηκε για περίπου 5 λεπτά και το τέρμα μέτρησε.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση στο παιχνίδι με τις ομάδες να έρχονται ισόπαλες 6-6.