Β' Κατηγορία: Ματσάρα στην Αθηαίνου και κορυφή ο Οθέλλος!

Σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα στο τέλος πήρε το τρίποντο η ομάδα του Γαρπόζη!

Θεόδωρος Τσιολάκης

Σε ένα ματς που τα είχε όλα στην Αθηαίνου ο Οθέλλος επικράτησε με 3-1 της ΑΕΖ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Β' Κατηγορίας με 47 βαθμούς, αφήνοντας πίσω του, τον σημερινό του αντίπαλο στην 2η θέση και στους 45 βαθμούς.

Το πρώτο μέρος δεν είχε τόσες πολλές φάσεις και εξελίχθηκε σε χαμηλούς ρυθμούς, όμως στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε τέσσερα γκολ, ένταση και πάθος από τις δύο ομάδες. Μέσα σε εφτά λεπτά μπήκαν όλα τα γκολ της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Αθηαίνου προηγήθηκε με 1-0 στο 52' με τον Λιπόμπε, στο 53' ο Σούτο έκανε το 2-0, για να μειώσει στο 57' η ΑΕΖ με τον Χατζηβασίλη σε 2-1, όμως δύο λεπτά αργότερα στο 59' ο Πάντα διαμόρφωσε το 3-1.  Στη συνέχεια ο Οθέλλος προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ του 3-1, περιορίζοντας σε μεγάλο βαθμό τον αντίπαλο απ' το να φτιάξει ευκαιρίες. Η ΑΕΖ προσπάθησε να αλλάξει κάτι στο σκορ, όμως δεν κατάφερε να βρει τις ευκαιρίες που έπρεπε για να μειώσει, έτσι το ματς παρέμεινε στο 3-1 υπέρ του Οθέλλου.

Εκπληκτική ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Αθηαίνου που γέμισαν το γήπεδο και με τον δικό τους τρόπο έσπρωξαν την ομάδα τους προς τη νίκη.

Εντεκάδες:

Οθέλλος: Ταουντούλ, Kιμπάμπα, Ναρντίνι, Κυριάκου, Πάντα, Χριστοδούλου, Σούτο, Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Λιπόμπε, Φιάκας.

Στον πάγκο οι: Τσιακουρής, Μαλλούρης, Σχίζας, Χατζηγιαννακού, Ιωάννου, Κυριάκου, Μάυρου, Παπαθανασίου, Γρούτας, Χαραλάμπους, Στεπάνοβιτς.

ΑΕΖ: Πέτρου, Παστελλής, Αντωνίου, Γιέμπλι, Θεοδώρου, Αριστοτέλους, Κάστρο, Μαισουράτζε, Χατζηβασίλης, Ευσταθίου, Φραγκέσκου.

Στον πάγκο οι: Ζαχαρουδιού, Παπαχαραλάμπους, Αντωνίου Χ., Κωμοδίκης, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου, Μπατζούνοβιτς, Σιφνέος, Κωνσταντίνου, Κυριάκου, Βρίκκης, Κκώστης.

Διαιτητής: Νικόλας Λιοτατής

ΟΘΕΛΛΟΣ Α.: Τελευταία Ενημέρωση

3X3 με το... καυτό δίδυμο (vid)

Ο Εθνικός με γκολ των Καμπρέρα και Ηλία επικράτησε με 2-1 του Οθέλλου και πέτυχε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα ματς στα ...