Άντεξε στην Πράγα η Στεάουα του Ηλία

Πήρε το 1-1 ενάντια στη Σπάρτα

Όπως στο ζευγάρι της Μάλμε με τον ΠΑΟΚ, έτσι και σε αυτό από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος της ομάδας που θα προκριθεί, το πρώτο ματς ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Σπάρτα Πράγας και Στεάουα Βουκουρεστίου του Ηλία Χαραλάμπους έμειναν στο 1-1 στην Τσεχία, με τους Ρουμάνους να διατηρούν πλέον ισχνό προβάδισμα πρόκρισης για τα playoffs του Champions League.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, ωστόσο τα πράγματα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Στεάουα να καταφέρνει να προηγηθεί.
Ήταν στο 61ο λεπτό, όταν ο Νταουά άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ολάρου.

Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με έφτασαν στο 1-1 με αντίστοιχο τρόπο στο 78’ χάρη σε γκολ του Ολατούνζι.

Στις καθυστερήσεις, ο Καϊρίνεν έκανε την ανατροπή για τη Σπάρτα, με το γκολ ωστόσο να ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ, αφήνοντας το τελικό σκορ ισόπαλο.

Champions League: Τελευταία Ενημέρωση