Συνήλθε η Ουντινέζε!

Με τη δύναμη της έδρας σταμάτησε το σερί της Κάλιαρι

Η Ουντινέζε φροντίζει να εκμεταλλεύεται τον παράγοντα έδρα και το κάνει περίφημα την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο σε όλες τις διοργανώσεις.

Σε 7 παιχνίδια έχει 6 νίκες και 1 ήττα, με την Πρωταθλήτρια Ίντερ να είναι η μοναδική που έχει καταφέρει να πάρει θετικό αποτέλεσμα εκεί.

Η δυνατή κεφαλιά του Λούκα στο 38ο λεπτό έδωσε ένα δικαιότατο προβάδισμα στους γηπεδούχους στην αναμέτρηση της Παρασκευής, προτού η Κάλιαρι προσπαθήσει ν’ ανεβάσει ταχύτητα και να βελτιώσει την εικόνα της στον αγωνιστικό χώρο.

Ωστόσο, ο Ντέιβις με ατομική ενέργεια, ωραία ντρίμπλα και φοβερό τελείωμα από πλάγια δεξιά εντός περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 78ο λεπτό.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση

«Απαιτούμε αλλαγή πορείας»

Οι οργανωμένοι οπαδοί της Ρόμα έχουν στραφεί κατά της οικογένειας Φρίντκιν και θα αντιδράσουν στο ματς με την Ίντερ.