Άρης - Ολυμπιακός 2-4

Εδώ η συνεχής ενημέρωση για το φιλικό παιχνίδι

H εξέλιξη του αγώνα:

94' Τέλος στην αναμέτρηση

90' Άμπι έξω, Κοστίνια μέσα.

89' Ο Μασούρας έσπασε στον Μπακούλα και ο πιτσιρικάς με φοβερό σουτ έγραψε το 4-2!

84' Τετ α τετ του Σαβό, έκανε το πλασέ και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο για το 3-2

80' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη την θέση του Μάτισικ παίρνει ο Κοβατσεφ

78' Μειώνει ο Άρης με γκολ του Μπένγκτσον από σέντρα του Έντι Σεμέδο

71' Ο Ελ Κααμπί μπαίνει στο ματς, όπως και ο Κουτσίδης και ο Μασούρας.

63' Μπακούλας, Στάμενιτς μέσα, Βέλντε, Ντόη έξω για τον Ολυμπιακό.

60 Όλοι έξω εκτός του Γιάνγκο

59’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Κβιλιτάια οπου σε τετ α τετ κατάφερε να αστοχήσει

57 Κίτρινη κάρτα στον Γιάρεμτσουκ

46΄ Έναρξη στην επανάληψη

.................................................................................................

45' Τέλος στο πρώτο μέρος

40' Ο Άρης ισορρόπησε την αναμέτρηση

23' Μεγάλο λάθος στην άμυνα του Άρη με τον Ολυμπιακό να το εκμεταλλεύεται και ο Μπιέλ να μεν αστοχεί σε μια εστία που ήταν χωρίς τερματοφύλακα

21΄ Δυνατό σουτ του Βέλντε λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι με την μπάλα να αναπαύετε στην εστία του Σωφρόνιου

18΄  Κίτρινη κάρτα στον Νίκολιτς

15’ Από εκτέλεση φάουλ η μπάλα πήγε στον Άμπι οπου ήταν μονός στην μικρή περιοχή και με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ενώ πρώτα κτύπησε στο δοκάρι.

11’ Σουτ του Βέλντε που έφυγε πίσω από την άμυνα με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και να βγαίνει έξω

6’ Σουτ του Κβιλιτάια εντός περιοχής με την μπάλα να περνάει έξω

1’ Έναρξη στην αναμέτρηση

Άρης και Ολυμπιακός Πειραιώς τίθενται σήμερα αντιμέτωποι σε φιλικό αγώνα στο «Άλφα Μέγα Στάδιο» (20:30).

Ο Αλεξέι Σπιλέφκσι θα έχει ακόμα μια ευκαιρία να μετρήσει τις δυνάμεις των ποδοσφαιριστών του σε ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι απέναντι στους νικητές του Κόνφερενς Λιγκ.

Το σημερινό φιλικό θα είναι το τελευταίο του Ολυμπιακού πριν την έναρξη του ελληνικού πρωταθλήματος. Οι ερυθρόλευκοι τον ερχόμενο Σάββατο (17/8, 20:00) αντιμετωπίζουν τον Βόλο στην πρώτη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Άρης: Σωφρονίου, Μουσούντα, Κακόριν, Κβιλιτάια, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Νίκολιτς, Στρούσκι, Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς, Κορέια.

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης,Ρόντινεϊ, Μπιανκόν, Άμπι, Ορτέγκα, Ντόη, Μουζακίτης, Παπακανέλλος, Βέλντε, Μπιέλ, Γιάρεμτσουκ.

Διαιτητής : Κυριάκος Αθανάσιου

Σκόρερ : 78. Μπένγκτσον , 84. Σάβο / 17’ Άμπι, 21' Βέλντε, 23΄'  Μπιέλ,  88. Μπακούλας

Κίτρινες : Νίκολιτς / Γιάρεμτσουκ