Ανατρεπτικός Εθνικός στους «16»

Βρέθηκε πίσω στο σκορ, όμως κέρδισε με 3-1 την ΑΕΖ

Ο Εθνικός Άχνας επικράτησε της ΑΕΖ με 3-1 εντός εδρας στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του Κυπέλλου. Το σκορ για την ΑΕΖ άνοιξε ο Λουκά στο 18ο λεπτό. Αλλά ο Εθνικός ανάτρεψε το ματς με σκόρερ τους Αντερέγκεν στον 45+8, ο Σόμπιεχ στο 61ο και ο Ντε Αλμέιδα στο 70ο λεπτό.

Η ενημέρωση του αγώνα Live εδω

70' ΓΚΟΛ ο Εθνικός, 3-1. Αυτή τη φορά ο Ντε Αλμείδα με δυνατό σουτ στη περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κωνσταντίνου.

60' Γκολ ο Εθνικός, ανατρέπει τα εις βάρος του δεδομένα. Σκόρερ ο Σόμπιεχ με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα που έγινε από αριστερά.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου. Σκορ του πρώτου σαρανταπεντάλεπτου, Εθνικός-ΑΕΖ 1-1

45+ Ισοφαρίζει ο Εθνικός στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αντερέγκεν από κοντά να μην δυσκολεύεται  να νικήσει τον Κωνσταντίνου και να σημειώσει το 1-1.

43' Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου

40' Ακυρώνεται το γκολ μετά από παρέμβαση του VAR.Ο Λουκά ήταν σε θέση οφσαίντ, παραμένει το 0-1

39 Και πάλι ο Λουκά που βρέθηκε απέναντι από τον Μπογκατίνοφ και με πλασέ σημειώσε το 0-2

38' Γκολ η ΑΕΖ, 0-2

15' Μετράει το γκολ μετά και την παρέμβαση του Var. Σκόρερ ο Λουκά με σουτ μέσα στη περιοχή.

14' Σκοράρει η ΑΕΖ με τον Λουκά αλλά ακυρώνεται ως οφσαίντ. Πάντως η φάση ελέγχεται από το Var.

5'Συμπληρώθηκε στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα, στο 0-0 οι δύο ομάδες