Φιλικός συμβιβασμός στο «Αμμόχωστος»

1-1 το ματς μεταξύ Νέα Σαλαμίνας και ΑΕΛ

Ισόπαλες 1-1 έληξαν Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΛ στο σημερινό φιλικό παιχνίδι που έδωσαν μεταξύ τους στο «Αμμόχωστος» ενόψει της τελικής τους προετοιμασίας για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται την υπεροχή ανά διαστήματα χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν.

Με το «καλημέρα» του δευτέρου μέρους η Νέα Σαλαμίνα ευτύχησε να σκοράρει στο 46’ με τον Φερνάντεθ, ο οποίος πήρε έτοιμο γκολ από τον Νάρσινγκ μετά από συνεργασία με τον Γκμπελέ.

Μετέπειτα η ΑΕΛ ανέβηκε και προσπάθησε για την ισοφάριση, καταφέρνοντας να φτάσει σε αυτή μετά από γκολ του Παναγιώτη Ζαχαρίου στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση