Είδε στα μάτια τον Απόλλωνα και έστειλε μηνύματα

Μπορούσε να πάρει κάτι απ' το ματς η ομάδα του Ούγκο Μάρτινς

Θεόδωρος Τσιολάκης

Η Ομόνοια Αραδίππου δεν κατάφερε κόντρα στον Απόλλωνα να πάρει βαθμολογικό κέρδος, καθώς έχασε με 1-0 μέσα στο "Παπαδόπουλος" για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος σε ένα ματς που δικαιούται να πιστεύει πως μπορούσε να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Το σύνολο του Ούγκο Μάρτινς είδε στα μάτια τον Απόλλωνα και σε αρκετά διαστήματα του αγώνα έπαιξε πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, βάζοντας την μπάλα κάτω με ωραία κυκλοφορία, όμως αυτό που της έλειψε ήταν η τελική πάσα και η αποτελεσματικότητα απέναντι στο αντίπαλο τέρμα.

Το χθεσινό ματς αφήνει ένα αίσθημα πικρίας για τους Αραδιππιώτες γιατί η ομάδα τους δικαιούτω κάτι περισσότερο από το ματς, όμως στις λεπτομέριες δεν κατάφερε να πάρει κέρδος.

Σε καμία περίπτωση κανείς δεν μπορεί να σταθεί στο ατομικό λάθος του Λόρια, κάτι που δεν έκανε ούτε ο Μάρτινς στις δηλώσεις του, τονίζοντας πως υπήρχε χρόνος για να βγάλει αντίδραση η ομάδα. Ο Γεωργιανός κίπερ είναι από τους πρωτοστάτες της φετινής πορείας και σε πολλά παιχνίδια έδειξε την κλάση του. Τα λάθη είναι μέσα στο παιχνίδι και ο Ούγκο Μάρτινς στηρίζει τον κίπερ του, όπως και όλους τους ποδοσφαιριστές του.

Ασχολίαστη δεν μπορεί να περάσει όμως η φάση του 45+1ου λεπτού, με τον πρώην διεθνή διαιτητή και παρατηρητή, Ανδρέα Γεωργίου να ήταν ξεκάθαρος μιλώντας στον αέρα του ΣΠΟΡ FM 95, τονίζοντας πως:  "Ένας διαιτητής όταν έχει φοβία σε όνομα ομάδας δεν πάει πουθενά. Στο 45+1’ ήταν γεμάτη κίτρινη στον Ντ’ Αλμέιδα για πάτημα. Το VAR δεν μπορούσε να επέμβει. Είναι αδικαιολόγητος, εδώ θα έπαιζε με δέκα η μια ομάδα και με έντεκα η άλλη. Αδίκησε πολύ την Ομόνοια Αραδίππου. Έπρεπε να αποβληθεί ασυζητητί".

Πλέον στην Ομόνοια Αραδίππου γυρίζουν σελίδα και βλέπουν το επόμενο παιχνίδι, έχοντας δύσκολη αποστολή, καθώς αντιμετωπίζει εκτός έδρας την πολύ φορμαρισμένη Πάφο.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ: Τελευταία Ενημέρωση

Με ψίχουλα...

Οι Σάββας Σάββα και Ούγκο Μάρτινς με το χαμηλότερο μπάτζετ της κατηγορίας κατάφεραν να φτιάξουν ένα ανταγωνιστικό σύνολο