Ομόνοια: Στο «Παπ» τον καλύτερο του εαυτό (vids)

Το πρόσωπο των ημερών για τους «πράσινους»... ξέρει πως να σκοράρει στην έδρα της Ανόρθωσης

Η Ομόνοια φιλοξενείται σήμερα από την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» (20:00) με τους «πράσινους» να θέλουν να δώσουν συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά τη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα. Το πρόσωπο των ημερών στο «τριφύλλι» είναι ο Λοΐζος Λοΐζου, που είχε εξαιρετική παρουσία απέναντι στην ομάδα της Λεμεσού και θέλει να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις σε μια έδρα που του... βγαίνει.

Ο Κύπριος εξτρέμ έχει αγωνιστεί τρεις φορές στηο γήπεδο της ομάδας της Αμμοχώστου, έχοντας βρει δίχτυα στις τελευταίες του δύο επισκέψεις. Την πρώτη φορά που αγωνίστηκε στο «Παπ» ο 20χρονος έπαιξε σε ολόκληρο το 90λεπτό, με τους «πράσινους» να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Λάρνακα (1-1).

Στην δεύτερη του επίσκεψη ήταν που έκανε πιο αισθητή την παρουσία του, όταν για τον πρώτο αγώνα στην ημιτελική φάση του κυπέλλου ο νεαρός με μια εξαιρετική κίνηση βρέθηκε απέναντι από τον Λόρια και έγραψε το 2-0 για την ομάδα του, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Την περασμένη σεζόν ο Λοΐζου άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια μετά από ασίστ του Καρίμ Ανσαριφάρντ, ωστόσο το «τριφύλλι» έφυγε με άδεια χέρια και... βαριά ήττα (4-1) αφού η «Κυρία» έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο.

Επομένως, ο Λοΐζος Λοΐζου «ξέρει» πως να βρει δίχτυα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος. Δεδομένου ότι βρίσκεται και σε μια καλή περίοδο αγωνιστικά, αναμένεται απόψε να πάρει αρκετές πρωτοβουλίες και να αποτελέσει μια διαρκής απειλή για την άμυνα της Ανόρθωσης.