Τσάμπιονς Λιγκ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Τεράστια νίκη της Μπαρτσελόνα επί της Μπάγερν, τεσσάρα για Σίτι, νίκες για Λίβερπουλ-Ίντερ

Αρκετές συγκινήσεις μας πρόσφεραν οι αγώνες της Τετάρτης με τους οποίους ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της League Phase του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά ήταν το Μπαρτσελόνα-Μπάγερν, με τους μπλαουγκράνα να παίρνουν μια μεγάλη νίκη με 4-1 στην έδρα τους, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ραφίνια που σημείωσε χατ-τρικ.

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε πολύ εύκολα 5-0 της Σπάρτα Πράγας για την 3η αγωνιστική του Champions League και έφτασε τους 7 βαθμούς στη διοργάνωση, χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί ακόμα γκολ.

Ένα γκολ του Νούνιες έδωσε στη Λίβερπουλ τη νίκη, 1-0, στη Λειψία, με την ομάδα του Άρνε Σλοτ να πιάνει την Άστον Βίλα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μετά τη Ρεάλ εκτέλεσε και την Ατλέτικο η Λιλ! Η ομάδα του Ζενεσιό, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Ατλέτικο στο 8', όμως με ένα επικό comeback στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε 3-1 στη Μαδρίτη!

Η Φέγενερντ έκανε την έκπληξη και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Ντα Λουζ, με την Μπενφίκα να χάνει με σκληρό τρόπο το απόλυτο της (3-1).

Η Ίντερ δεν ήταν καλή, είχε χαμένο πέναλτι και είδε την Γιουνγκ Μπόις να φτιάχνει παραπάνω από 20 τελικές, αλλά βρήκε γκολ με τον Τιράμ στις καθυστερήσεις για να φύγει νικήτρια από την Ελβετία (0-1).

Εκμεταλλευόμενη την αποβολή του Σλάγκερ, η Ντινάμο Ζάγκρεμπ νίκησε τη Ζάλτσμπουργκ στην Αυστρία 2-0.